Чоловіча вишиванка на сірому льоні |
Лляне полотно
Чоловіча вишиванка на сірому льоні |
В останні роки стало помітним повернення до використання лляних тканин, зокрема популярним, як і колись, стали лляні вишиванки.
Вишиванка виконана на невибіленій лляній тканині виглядає справді органічно, підкреслює бажання людини бути ближчим до природи, звичаїв та традицій рідної землі.
Характеристики волокон льону.
Подовження при розриві 2-3%, відносне розривне навантаження вище, ніж у бавовни. Висока гігроскопічність - 12%. При цьому льон швидше від усіх текстильних волокон віддає і поглинає вологу. Завдяки наявності лігніну, лляна тканина має велику стійкість до дії погоди, світла, мікроорганізмів. Хімічні властивості практично такі ж, як у бавовни. Термостійкість 160-170 градусів. Негативні властивості аналогічні бавовні.
Асортимент лляних тканин:
Чоловіча вишиванка на сірому льоні |
Чоловіча вишиванка на сірому льоні |
Чоловіча вишиванка на сірому льоні |
Мала електризованість, висока міцність, твердість, термостійкість, а також збереження перерахованих властивостей у процесі експлуатації зробили широким застосування лляних тканин і для виготовлення тарних, і технічних виробів.
По волокнистому складі лляні тканини підрозділяються на:
- чисто лляні (100% лляного волокна)
- лляні (не менш 92%)
- напівлляні (не менш 30% лляного волокна)
Найбільш цінними гігієнічними властивостями відрізняються чистолляні тканини.
Для виробництва лляних тканин застосовують звичайно лляну пряжу сухого чи мокрого способів прядіння з лінійною щільністю 33.5-280 текс.
80% загального обсягу виробництва лляних тканин складають напівлляні тканини.
За обробкою лляні тканини випускають вареними, суворими, кислованими (зі збереженням натурального кольору льону), білими, напівбілими, набивними, гладкофарбованими і строкатими. При використанні суміші волокон, що по-різному сприймають барвник (наприклад з лавсанового і лляних) можуть бути отримані тканини з меланжевим ефектом.
За призначенням лляні тканини можна розділити на наступні групи: одежні, білизняні, технічні, декоративні і пакувальні.
На сьогоднішній день частка побутових тканин складає приблизно 40%, пакувальних - близько 40% і технічних - 20%.
Ласкаво просимо в Інтернет-магазин вишиванок від майстрині Галини Михайлюк
Читайте також: