Білоруський гурт «Ляпис Трубецкой», представники якого відомі своєю громадянською позицією, презентували нове відео на пісню «Не быць скотам». Слова пісні музиканти запозичили з творчості класика білоруської літератури Янки Купали, й дещо переробили їх, наблизивши до сучасних реалій Білорусі. Ближчими до народу стали й костюми фронтменів гурту – Сергія Міхалка та Павла Булатнікова, які увібралися у вишиванки зі стародавніми білоруськими орнаментами. Розглянемо, які ж символи красуються на вишиванках музикантів.
Порівняно з українською, білоруська вишивка більш насичена геометричними символами: у нас – квіти й калина, у білорусів – ромби й квадрати (можете подивитися на українські схеми вишивки сорочок). Проте прадавня символіка скрізь схожа: узори позначають життя людини, її працю на землі, народження дітей та злагоду.
3. Символ любові. Голубки, а як же без них! Тут у білорусів є свої орнаменти: дві птахи, повернути одна до одної, означають взаємне кохання, голуби, що дивляться у різні боки – невзаємне кохання, а дві пташки, які ніби ходять одна за одною означають стосунки на початковій стадії – залицяння.
Дуже поширене у білоруській вишивці також схематичне зображення людей. Вишити хрестиком можна як жінку, так і чоловіка.
***
Подяка:
Якщо вас захопило рукоділля, неодмінно спробуйте такий вид хендмейду як вишивка гладдю – результат буде дуже ніжний та гарний!
Читайте також:
Вишиті плаття (сукні)